50% sleva na Landigo Premium do 1. 7. 2024   objednat
Tato individuální sleva je na základě kupónu 753624070146 Chcete-li objednávat z jiného počítače, poznamenejte si prosím tento kód.

Přehled novinek 2024

 Cvičení na frázová slovesa

V Landigo Premium máme 2748 kvízových otázek na frázová slovesa. Frázová slovesa se těžko učí a těžko pamatují, bez jejich znalosti se ale anglicky dorozumět nedá. V Landigo Premium se budete frázová slovesa učit na praktických reálných větách. Vše si snadno zapamatujete díky ilustrativním obrázkům.


Jak se NEUČIT frázová slovesa?

Začátečník se naučí první frázová slovesa jako "put on" a řekne si, že se zkusí se naučit všechna frázová slovesa s "get". To není dobrý nápad, protože s "get" se pojí spousta pokročilých frázových sloves. Třeba "put away" znamená poslat za mříže, utratit zvíře apod. Nikam nevede snaha najít ve frázových slovesech jednoduchou logiku - třeba "take off" označuje odlet, "take on" rozhodně neznamená přílet.

A jak se tedy frázová slovesa učit?

Pravidelně si frázová slovesa procvičujte nejlépe v celých větách a v přirozeném kontextu. Proto jsme pro vás na Landigo připravili 2748 kvízových otázek a pečlivě jsme je rozdělili do čtyř úrovní obtížnosti.Frázová slovesa pro mírně pokročilé (A2)

Mírně pokročilý student by měl bezpečně ovládat základní frázová slovesa jako turn on, turn off, get in, get out či look forward to (cvičení 1, cvičení 2, cvičení 3).Cvičení jsme pečlivě rozdělili do 4 úrovní obtížnosti.Frázová slovesa pro středně pokročilé (B1+B2)

Go around, look out for, clear up, get something over with, come down - znáte tato frázová slovesa? Jsou určena pro středně pokročilé (B1), vyzkoušejte si je: cvičení 1, cvičení 2, cvičení 3.

Pokud jste ještě více pokročilý (B2) - zkuste si ještě obtížnější cvičení: cvičení 1, cvičení 2, cvičení 3.


Frázová slovesa pro pokročilé (C1)

Pokročilý student (C1) by již měl znát frázová slovesa jako spice up, dumb down, leak out. Náročnější frázová slovesa si můžete vyzkoušet zde: cvičení 1, cvičení 2, cvičení 3.Tip: U frázových sloves se zobrazuje nejen překlad, ale i krátká definice - get away = escape or manage to leaveDomů na www.landigo.cz